Pealkiri: Kümme valgusaastat. Mõtisklusi haridusest Püha Johannese Koolis
Autor/koostaja: Kristiina Kivil, Marrit Andrejeva, Irina Pärt, Liivika Simmul
Toimetaja: Aile Tooming
Kujundus: Angelika Schneider
Väljaandja: Püha Johannese Kooli Sihtasutus
Riik: Eesti
Ilmumisaasta: 2022
Formaat: Kõvakaaneline, 335 lk
ISBN: 9789916411902

Juubeliraamat "Kümme valgusaastat"

Lisa ostukorvi
39 €

Elame ilmas, kus maa kord vaevleb, kord tõmbab hinge ja taevas kord nutab, kord naeratab. Vaatepilte, kus inimestel on üksteise ja loodu üle hea meel, on siiski rohkem kui teisi, mida nähes võiks süda tõmbuda klombiks.

„Minu sügava veendumuse järgi on lapsepõlves väga tähtis kogeda ümbritsevat maailma kui paradiisi … Laps tunnetab oma ühtekuuluvust loodusega, iga rohuliblega, ja mäletab seda tunnet ka täiskasvanuna,” kirjutab kunstiõpetaja Olga Novikova.

Püha Johannese Kooli juubeliraamatusse oleme kogunud pildikesi kooli- ja õpetajapõlvest ning mõtisklusi haridusest – õpilastelt, lastevanematelt, õpetajatelt ja meie kogenud nõuandjatelt, kelle seas on ülempreester Toomas Hirvoja, professor Philip Mamalakis, professor Renos Papadopoulos, iguumen Hrisanf Lipilin, ülempreester Aleksei Uminski, metropoliit Kallistos Ware.

Koolijuht Liivika Simmuli sõnul: „Püüdes hakkama saada korraga ühe päeva koormatega, roomates üritanud iga järgmise liigutusega aimamisi tabada teednäitavat võbisevat-võnklevat valgusvihku, oleme hämmeldusega kogenud, et hoopis meid kantakse. Kesk kasinaid olusid oleme olnud imestunud tunnistajateks ilusate inimeste ja olematusest olemisse kulgenud kooli kasvamise suurejoonelisele vaatemängul